30 dienų grąžinimo garantija
peržiūrėti išsamią informaciją
Pristatymo kaina nuo 0 €
peržiūrėti išsamią informaciją
Rūšiuoti
Kaina
Dydis
Produkto etiketė
Prekių ženklai
Spalva
Pėdos tipas
Danga
Produktai: 1 233
Rodyti versijos identifikatorių

Vyriški sportbačiai – idealūs pramogoms lauke

Vyriški sportbačiai, skirti bėgimui, yra ideali avalynė pramogoms lauke. Jais apsiavus galima eiti į žygį pėsčiomis, vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, žaisti kamuoliu ant žolės, smėlio ir kieto grunto. Bėgimui skirtus vyriškus batus rekomenduojama turėti visiems vyrams, nesvarbu, mėgstate pabėgioti ar ne.

Bėgimo bateliai skiriasi nuo krepšinio ar kitų sportinių batų ilgais auliukais, kuriais avime ne tik sportuodami, bet ir pramogaudami. Kuo šie vyrų bėgimo bateliai yra išskirtiniai, pabandysime pasiaiškinti toliau. 

Pats bėgimas Lietuvoje yra išskirtinis, nes gali būti sportuojama ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir šaltuoju. Tai reiškia, kad vyriški sportbačiai bėgimui turi būti pritaikyti bėgti šlapiu paviršiumi, taip pat ant sniego ar ant ledo.

Bėgimo bateliai yra trumpaauliai, vos siekiantys kulkšnį. Jie nevaržo judesių net ir statant koją 10–15 laipsnių kampu, todėl pritaikyti bėgti į kalną ir nuokalnę.

Bėgimas – sportas su iššūkiais. Darant kiekvieną žingsnį, beveik visas svoris tenka vienai kojai, o tiksliau pėdos kaulams ir kulnikauliui. Bėgant basomis galima susilaužyti koją, todėl vyriški sportbačiai, naudojami bėgimui, yra sukurti taip, kad absorbuotų smūgius, kurie veikia kulną ir pėdą. Kuo geresni bateliai, tuo labiau sušvelninamas toks bėgimo diskomfortas. Tokie bėgimo bateliai yra patogūs ir saugo nuo traumų. Aišku, ne visi gamintojai skiria pakankamai daug dėmesio tokiai bėgimo traumų prevencijai, todėl rimtai sportuojant reikėtų rinktis patikimų prekės ženklų batelius.

Vyriški sportbačiai iš patikimų gamintojų pristatomi eavalyne.lt

Kuo tvirtesni ir saugesni yra vyriški sportbačiai, tuo jie brangesni. Norėdami sutaupyti, visada rinkitės patikimų prekės ženklų gaminiais prekiaujančias el. parduotuves. Eavalyne.lt gali pasiūlyti platų bėgimo batelių asortimentą ir kokybę atitinkančias kainas.

Bėgimo bateliai: dažniausiai užduodami klausimai

Kokius vyriškus bėgimo batelius pasirinkti?

Viskas priklauso nuo to, kur bėgiojate. Jei bėgiojate mieste, sausu plentu ar šaligatviu, rinkitės sportbačius plokščiu padu. Jei mėgstate bėgioti gamtoje – rinkitės specialius batelius su didesniu protektoriumi. Jei bėgiojate žiemą, rinkitės specialius GTX bėgimo batelius, kurie nepraleidžia vandens. Jie padengti specialia medžiaga, kuri leidžia kojai kvėpuoti, tačiau kartu ir užtikrina, kad vanduo nepatektų į vidų.

Kokius bėgimo batelius turėtų rinktis pradedantieji?

Pradedantiesiems rekomenduojame rinktis plokščiapadžius batelius. Jie yra universalūs ir tinka tiek laisvalaikiui, tiek sportui. Vėliau rekomenduojame įsigyti ir batelius su protektoriumi bėgioti gamtoje. Be to, bėgimo batus galima pritaikyti prie aprangos stiliaus, nes jie yra labai įvairių spalvų ir formų. Nors spalva turėtų būti paskutinis pasirinkimo kriterijus, bėgiojant mieste tai labai svarbu.

Kokie bėgimo bateliai naudojami bėgimui skirtingais paviršiais?

Pirmiausia reikia žinoti, kad yra trys bėgimo batų rūšys: plento (lygiu padu), kroso (žole, kalnuota vieta), sportiniai (skirti sportininkams profesionalams, dažniausiai naudojami sporto varžybų metu). Pastarieji vyriški bėgimo batai yra parduodami sporto prekių parduotuvėse, nes tai jau profesionalams skirta avalynė. Skirtumas tarp jų yra pado storis ir protektoriaus forma bei gylis. Bateliai skirti bėgti kietu ir lygiu paviršiumi turi storesnį padą (kad amortizuotų smūgius) ir nelabai gilų protektorių (skirti dėvėti ne tik lauke, bet ir sporto salėje). Kroso batelių padas plonesnis, bet grubus ir gilus protektorius, kad būtų geresnis sukibimas su paviršiumi. Uždarose patalpose tokių batų avėti nerekomenduojame, nes jie gali sugadinti dangą.