30 dienų grąžinimo garantija
peržiūrėti išsamią informaciją
Pristatymo kaina nuo 0 €
peržiūrėti išsamią informaciją

Batų kurpaliai – tinkamo batų dydžio išlaikymas

Kadangi daugelis batų yra sezoniniai, juos reikia sandėliuoti. Tačiau netinkamai laikomi batai gali prarasti savo formą, susitraukti ar būti kitaip pažeisti. Kad išvengtumėte nusivylimo, kai atėjus rudeniui ar kitam sezonui išsitrauksite savo mėgstamus batus iš spintos užkaborio, pasirūpinkite, kad jie būtų sandėliuojami tinkamai. Tai padaryti jums gali padėti batų kurpaliai. Šis puikus senas išradimas padeda išlaikyti taisyklingą batų formą ir neleidžia jiems susitraukti, tereikia pasirinkti tinkamo dydžio ir pločio kurpalius. Populiariausi ir dažniausiai naudojami yra mediniai batų kurpaliai, tačiau galima rasti ir iš plastiko pagamintų kurpalių. Tiesa, jei norite tinkamai sandėliuoti batus, vien kurpalių neužteks. Visus batus reikia tinkamai paruošti: jie turi būti švarūs ir sausi. Be to, pasirūpinkite, kad sandėliuojami batai vieni su kitais nesiliestų. Geriausia juos sudėti į atskiras dėžutes. Taip pat nepamirškite, kad batams reikalinga sausa, švari ir gerai vėdinama vieta. Jei laikysitės visų šių batų sandėliavimo patarimų, kitam sezonui paruošti batai bus tinkamo dydžio ir atrodys tvarkingai.

Mediniai batų kurpaliai greitai sugeria drėgmę

Kodėl daugelio pasirinkimu tampa mediniai kurpaliai batams? Atsakymas labai paprastas – jie puikiai sugeria drėgmę į save, todėl batai išlieka sausi. Tai padeda išvengti ne tik batų dydžio sumažėjimo, kai džiūstant batai traukiasi, bet ir nemalonaus kvapo, kuris gali atsirasti dėl nuolatinės batų drėgmės nuo prakaito arba blogų oro sąlygų. Jei ypatingai gausiai prakaituojate, jums labiausiai pravers kedriniai batų kurpaliai. Kadangi šis medis yra labai porėtas, jis efektyviai ir greitai sutraukia visą batų medžiagose susikaupusią drėgmę. Ši medinių kurpalių savybė ypač naudinga odinės avalynės mėgėjams. Odiniai batai nuo drėgmės gali prarasti savo formą, susitraukti. Be to, nuolatinė drėgmė gali pakenkti odinių batų kokybei, nes oda kaip ir medis yra labai porėta ir lengvai sugeria drėgmę į save. Kad savo mėgstamus odinius batus apsaugotumėte nuo neigiamo drėgmės poveikio, būtinai naudokite medinius kurpalius.

Batų kurpaliai pirštams – stabdo susitraukimą žiemą

Žiema yra pats blogiausias metų laikas batams. Kai už lango sninga, drėgna, šalta, o patalpose šilta ir sausa, batams tenka atlaikyti didelius temperatūrų ir drėgmės svyravimus. O ką jau kalbėti apie įvairiomis medžiagomis nubarstytus takus, kad šie nebūtų slidus, ar tirpstančio sniego balas. Kad tokiomis atšiauriomis sąlygomis dėvimi batai nesusitrauktų ir išliktų minkšti, reikalingi batų tempimo kurpaliai. Jie ne tik padeda išlaikyti batų formą ir dydį, bet gali būti naudingi norint pratempti šiek tiek spaudžiančią avalynę. Batų kurpaliai pirštams gali būti reguliuojamo pločio. Su šiais kurpaliais nesunkiai pratampysite bet kuriuos batus, kurių medžiaga yra linkusi bent kiek tįsti. Tai ypač aktualu plačių pėdų savininkams arba žmonėms su iššokusiais pėdų kauliukais. Taigi, kurpaliai naudingi ne tik norint sustabdyti batų susitraukimą, bet ir šiek tiek pratampyti per siaurus batus.

Kurpaliai – dažniausiai užduodami klausimai

Kaip išsirinkti batų kurpalius?

Geriausia, jei jūsų pasirinkto kurpalio dydį galima reguliuoti. Tuomet galėsite lengvai jį pritaikyti įvairiems skirtingiems batams. Taip pat rekomenduojame pirkti medinius kurpalius, nes jie ne tik išlaiko batų formą, bet ir sugeria drėgmę iš batų.

Kur galima nusipirkti batų kurpalių?

Batų kurpalių galite rasti avalynės parduotuvėse, tačiau tikrai ne visose. Jei norite lengvai ir patogiai įsigyti kokybiškų kurpalių, pirkite iš Eavalyne.lt.